Teknoloji ve İnovasyon

USB Bellekler Hakkında Her Şey

USB Bellekler Hakkında Her Şey

USB bellekler bize ulaşmadan önce uzun bir araştırma, keşif ve dönüştürme yolculuğu oldu. Disketlerin ve CD’lerin acı verici hızını ve rahatsızlığını hatırlıyor musunuz… Bunu kim düşünebilirdi? Bu minyatür, cüzdanınıza ve cep cihazınıza sığan verileri çeşitli formatlarda saklayabilir: Mp3, Mp4, MS Word, Excel, PPT, vb. Üstelik dosyaları eskisinden çok daha kolay saklayabilir ve paylaşabiliriz. USB bellekler ilk çıkışlarını 2000’li yılların sonlarında yaptı.

Yeni milenyuma, CD kullanmaya alışkın olduğumuz önceki 7.5 MB ile karşılaştırıldığında bir dünya farkı olan, yalnızca 60 MB/sn aktarım hızına sahip A Tipi USB bellek çubuklarıyla başladık. Type-A USB kalem sürücüleri bugün hala endüstri standardıdır.

Daha sonraki zamanlarda Type 3.0 USB ile tanıştık. 2.0, 625 MB/sn’den 10 kat daha fazla aktarım hızına sahipti. 1 Gigabaytlık bir dosyayı sadece 2 Saniyede aktarabildiğinizi hayal edin! Etkileyici! Şimdi ise USB bağlantı noktaları, sırasıyla 1250 MB / sn ve 2500 MB/sn’lik devasa bir aktarım ve okunabilirlik hızına sahip 3.1 ve 3.2 USB bellekleri içerir.

USB 2.0 Type-A port
USB 2.0

Type-A

USB 3.0 Type-A port
USB 3.0

Type-A

USB 3.0

Type-C

Apple lightning port
USB 3.0

Apple Lightning

Doyuk Promosyon Ürünlerinin promosyon işlerinizi üstlenmesine izin verdiğinizde seçim yapmakta zorlanacaksınız. Sunduklarımıza bir göz atın:

Özel tasarım USB belleklerimiz hayal gücünüzü harekete geçirecek, hayal gücünüzün çılgınca çalışmasına izin verecek çünkü bu ürünleri size teslim edebiliriz. Özel tasarım USB flash belleklerimiz gerçekten yaratıcı olmanızı sağlar. Sınırı zorlayabilir, markanızı veya kampanyanızı bir üst seviyeye taşıyabilir ve hedef kitlenizin dikkatini çekebilirsiniz. Yüksek kaliteli yumuşak PVC kullanarak özel tasarım USB belleklerimizi ürettiğimizde, seçtiğiniz tasarım herhangi bir şekle veya biçimde kalıplanabilir. Daha gerçekçi bir 3D efekti oluşturmak için tasarım kabartılabilir. Ayrıca bu ürün için herhangi bir Pantone rengi seçme şansına da sahip olacaksınız. Markanız gerçekten öne çıkacak ve müşterileriniz veya izleyicileriniz sizi asla unutmayacak.

Zarif Metal USB‘ler bu yıl promosyon ürünleri listenizde yer almalıdır. Yumuşak ana hatlardan daha erkeksi metal flash sürücülere kadar çeşitli stil ve tasarımlar sunuyoruz. Altın, gümüş, siyah veya kurşun renkleri arasından seçim yapın. Logonuz seçilen USB’ye bağlı olarak öne, arkaya veya her ikisine birden basılabilir. Kullanabileceğiniz baskı seçenekleri aşağıdaki gibidir: Lazer Kazıma, Serigrafi, Ofset ve Damla. Bunları bir sonraki konferansınızda dağıtın.

USB C’ye olan talep gitgide artmaktadır ve gelecekte de sık sık karşımıza çıkacaktır. Type-C USB’yi bu kadar özel kılan şey, yeni nesil cihazlar için tasarlanmış olması, bir OTG kablosuna ihtiyaç duymadan doğrudan akıllı telefonunuza bağlanabilmesidir, dahası ters çevrilebilir bağlantı noktası Type C olduğu için eklenti daha kolay hale gelmiştir. Ek olarak, Type C bellek flash sürücüleri de 3.1 USB bağlantı noktalarına bağlandıklarında çok daha hızlı performans gösterirler.