SİPARİŞ REHBERİ

Birçok üründe pantone rengine göre üretim yapmaktayız. Pantone rengine göre üretim yapılabilen ürünlere bu linkten erişebilirsiniz.

Yumuşak PVC malzemeden özel tasarım ürünler üretmekteyiz. Talep edilen şekle göre 2 boyutlu ya da 3 boyutlu üretim yapılabilmektedir. Talebinize göre önce ücretsiz tasarım yapmaktayız. Tasarım onayından sonra üretim gerçekleştirilmekteyiz.

Hemen hemen bütün ürünlerimizde baskı ücretsizdir.

Tasarım hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

Evet, UV baskı yöntemini kullanarak tek tek isim baskıları yapılabilir.

Promosyon Ürünlerinde Kullanılan Baskı Teknikleri” konulu yazımızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Evet yapabiliriz.

Seçtiğiniz ürünlerin yüksek kalite fotoğraflarını kullanarak, uygulanacak baskı tekniğine göre logonuz ile tasarım hazırlayabiliriz. Hazırladığımız tasarım ile logonuzun ürünün üzerinde nasıl görüneceğiyle ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

Kullanılacak baskı tekniği ürüne göre değişkenlik göstermektedir. Tüm ürünlerin altında “Teknik Özellikler” sekmesinde “Baskı Seçenekleri” başlığı ile uygun baskı teknikleri yazmaktadır.

Promosyon Ürünlerinde Kullanılan Baskı Teknikleri” konulu yazımızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kutular ürüne göre değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda talebiniz doğrultusunda özel kutu tasarımı ve üretimi yapabilmekteyiz.

Bizimle iletişime geçerek ürünler hakkında detaylı bilgi ve kutu görsellerini talep edebilirsiniz.

Evet, kutu üzerine de baskı yapabilmekteyiz.

Ürünlerimiz 2 yıl garanti kapsamındadır. Fatura garanti belgesi yerine geçmektedir.

Ürünlerin kutusunda garanti belgesi bulunmamaktadır. Fatura garanti belgesi yerine geçmektedir.

Evet, 1 adet alım yapabilirsiniz.

Ürüne göre değişiklik göstermektedir. Tüm ürünlerin altında “Teknik Özellikler” sekmesinde “Teslimat Süresi” yazmaktadır. Aynı zamanda ürün listesinin solunda yer alan filtreden teslimat süresine göre ürünleri filtreleyebilirsiniz.

Talebiniz doğrultusunda sipariş öncesi numune gönderebiliriz.

Telefon, E-mail veya WhatsApp ile bizlere ulaşarak sipariş verebilirsiniz.

İzmir merkez ofisimizden kredi kartı ile ödeme yapabileceğiniz gibi mail order yöntemiyle kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

Garanti Bankası kartlara 3 taksit yapabilmekteyiz.

Talep ettiğiniz farklı ürünler için yurtiçi ve yurtdışında güvenilir iş ortaklarımız aracılığıyla ürün temin edebilmekteyiz.

Teknolojik ürünlerimizin garantisi 2 yıldır. Bizimle iletişime geçtikten sonra ürünü İzmir merkez ofisimize kargolayabilirsiniz. Teknik ekibimiz tarafından kontrollerini sağlayıp değişim/iade ile ilgili sizi bilgilendiriyor olacağız.

Teknoloji ürünlerimizin çoğunun menşei Çin’dir. Tekstil, kupa, ajanda, defter, rozet, magnet ve açacak gibi ürünlerimizin menşei Türkiye’dir.

Tüm ürünlerin altında “Teknik Özellikler” sekmesinde “Menşe Ülke” yazmaktadır.

İçeriğinde pil bulunduran ürünlerimizin MSDS raporları mevcuttur.

Eğer ürünün sahip olduğu bir sertifika varsa, ürünün altında “Teknik Özellikler” sekmesinde “Sertifikalar” bölümünde yer almaktadır.

Evet, anlaşmalı olduğumuz uluslararası taşıma firmaları aracılığıyla talep ettiğiniz ülkelere teslimat sağlayabiliriz. Ayrıca Almanya Düsseldorf’taki diğer bir firmamız olan Doyuk GMBH ile Avrupa ülkelerine DDP olarak kapı teslim seçenekleri sunuyoruz.

Evet, siparişlerinizde kargo ücretsiz olacak.

FLASH BELLEK

USB bellekler aynı zamanda “flash bellek” veya “flaş disk” adları ile de bilinmektedir.

Kalıcı olarak veri depolayan taşınabilir, küçük depolama aygıtlarıdır. 1 TB’a kadar ulaşabilen hafıza kapasitelerine sahiptir.

USB bellekler sadece bilgisayarın USB girişine takılı olduğu sürece çalışır. Harici güç kaynağı veya pile ihtiyaç duymaz ve her türlü bilgiyi saklar.

USB bellekler mekanik değil elektronik oldukları için içerisinde her hangi bir hareketli parça bulunmaz. Bu yüzden taşıma esnasında hasar görmez.

Optik sürücülerin (CD, DVD) yerini almasının nedeni daha hızlı, kullanımı daha kolay ve kapasitesinin büyük olmasıdır.

Şu an 8 GB ile 256 GB arasında değişen kapasitelerde USB bellekler mevcut. Sadece belge taşıma için kullanılacaksanız 8 GB veya 16 GB yeterli olacaktır. Fakat fotoğraf arşivi, film gibi yüksek kapasiteye sahip verileri depolamak istiyorsanız en az 32 GB ve üstü bir USB bellek tercih etmelisiniz.

Veri okuma ve yazma hızı USB belleğin kalitesini belirleyen en önemli faktördür. 2.0 ve 3.0 USB standartları bulunmaktadır. USB 3.0 oldukça yüksek bir bağlantı hızına sahiptir.

USB 2.0 belleklerin yazma hızları saniyede 5-10 MB aralığında, okuma hızları ise 15-20 MB aralığında olabilmektedir. USB 3.0 belleklerde ise bu hızlar oldukça yüksektir. Bu belleklerde yazma hızları saniyede 160 MB, okuma hızları ise 240 MB’a ulaşabilmektedir.

USB 2.0 ve USB 3.0 arasındaki ilk fark renklerdir. 2.0 USB bellekler siyah, 3.0 USB bellekler ise mavidir.

USB 2.0 saniyede 300 Mbit/s veri aktarım hızına sahipken. USB 3.0 saniyede 10 Gbit/s ile 10 kat daha hızlıdır.

Üzerinde 16 GB  yazan bir USB belleği bilgisayarınıza taktığınızda ortalama 14,8 GB kapasiteye sahip olduğunuzu görürsünüz. Bu normal bir durumdur.

Üretici firmalar için 1 GB 1000 MB’tır. Windows için ise 1 GB 1024 MB’tır. NTFS ile formatladığı zaman dosya indeksleri de belli bir alan kaplar. Bu yüzden 16 GB’lık bir USB bellek sistem tarafından 14,8 GB olarak görür.

Type-A bağlantı noktaları çok uzun zamandır hayatımızda ve hala, Type-C’ye göre çok daha yaygın bir şekilde kullanılıyor. Ancak yeni bilgisayarlarda, Type-A bağlantı noktası yerine, daha küçük, daha ince bir alternatif olan Type-C bağlantı noktası kullanılmaya başlandı.

Bilgisayarınızda sadece Type-A bağlantı noktası varsa ancak USB belleğiniz Type-A türündeyse ya da Type-C bağlantı noktası varsa ve USB belleğiniz Type-C ise kullanabilirsiniz. Ancak bu sorunu çözmek için çevirici adaptörler mevcuttur.

USB belleğinizi ilk kez taktığınızda Windows, USB belleği kullanmak için gerekli sürücü yazılımını otomatik yükleyecektir. Windows bilgisayarınızda USB belleğe eriştiğinizde, artık bilgisayarınızdaki diğer tüm klasörler gibi kullanılabilir.

USB belleğinizle işiniz bittiğinde, dosyalara zarar vermemek için cihazı Windows bilgisayarınızdan düzgün biçimde çıkarmanız gerekmektedir. Bunu USB bellek sürücüsüne sağ tıklayıp “Çıkart”ı seçerek veya görev çubuğunun sağ tarafındaki küçük oku tıklayıp, USB simgesini seçip ve istediğiniz USB’nin açılır menüsünden Çıkart’ı tıklayarak yapabilirsiniz.

Fiziksel hasar veya sıvı teması bozulmaya sebep olabilir.

USB belliği taktığınızda üzerinde elektrik dolaşımı başlar. USB portunda beklenmedik bir enerji değişimi yaşanması, voltajın yüksek gelmesi gibi durumlar USB belleğin transistörlerine zarar verebilir ve USB bellek arızalanabilir.

USB bellekler belli bir veri okuma ve yazma ömrüne sahiptir. USB bellekler ne kadar sık kullanılırsa dayanıklılık süresi o kadar kısalır ve buna bağlı olarak 2 ila 10 yıllık bir dayanıklılık süresi biçilebilir.

Bilgisayarın USB bellek ve sabit disk üzerindeki verileri düzenlemek için kullandıkları dosya sistemleridir. Yeni alınan bir USB bellek önceden biçimlendirilmiş olarak gelmektedir. Fakat bazı durumlarda USB belleği formatlamamız gerekir. Formatlama esnasında sistem size USB belleği hangi formatta kullanmak istediğiniz sorar.

FAT32: Eski bir dosya sistemidir. Birçok işletim sistemiyle (Windows, Mac,  Linux ve DOS) uyumludur. Genellikle USB belleğin kapasitesi 32 GB ya da daha küçükse tercih edilir.

Dezavantajı: Örneğin 4 GB’tan büyük tek bir dosyayı (video, iso, rar, zip vb) bu formattaki bir USB belleğe kopyalayamazsınız.

exFAT: FAT32’nin yerini alması için geliştirilmiştir. Windows ve Mac işletim sistemleri ile uyumludur. Genellikle USB belleğin kapasitesi 32 GB’dan büyükse tercih edilir.

Tüm platformlarda sorunsuz bir şekilde çalışan bir dosya sistemi mevcut değildir.

NTFS: Windows açılış sürücüleri için standart dosya sistemidir. Windows işletim sistemleri ile uyumludur.

Dezavantajı: Mac işletim sistemlerinde sadece okuma desteği vardır.

Biçimlendirilen/Formatlanan USB bellekteki tüm veriler silinecektir.

Windows 10’da:

Masa üstünde ‘Bu Bilgisayar’ı tıklayın. USB belleğinizi sağ tıklayın, biçimlendirmeyi ve istediğiniz dosya sistemini seçin (FAT32, exFAT, NTFS) ve Başlat’ı tıklayın. USB bellek, biçimlendirildikten sonra kullanıma hazır hale gelecektir.

Mac’te:

– Uygulamalar > İzlenceler’e gidin > Disk İzlencesi’ne çift tıklayarak açın.
– Kenar çubuğundan USB belleğinizi seçin, Sil’i seçin.
– USB belleği yeniden adlandırın, Biçimlendirme için MS-DOS (FAT), Düzen için Master Boot Record (Ana Önyükleme Kaydı) seçimini yapın. Ardından Sil’e tıklayın.
– İşlemin tamamlanmasını bekleyin. Sonrasında dosya sistemi FAT32 olan boş bir yeni USB belleğiniz olacak.

Android işletim sistemini kullanan akıllı telefonlar için OTG teknolojisi geliştirilmiştir. OTG ile USB belleği telefona bağlamak mümkündür. Fakat tüm telefon modelleri OTG teknolojisini desteklemez. Bu yüzden öncelikle cihazın OTG desteği var mı kontrol edilmelidir. Bunun için Google Play platformunda USB OTG Checker uygulamasını telefonunuza yükleyerek kolaylıkla telefonunuzun OTG destekli olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Daha sonra USB OTG kablosu ile USB belleği telefonda kullanabilirsiniz.

USB OTG kablosuna gerek duymadan cep telefonları için özel olarak geliştirilen USB bellekleri tercih edebilirsiniz. USB bellek modellerinin bir tarafı Mini-USB veya Type-C , diğer tarafı ise USB girişi şeklindedir. IOS işletim sistemine sahip cihazlar için özel olarak geliştirilen USB bellekleri ise bir tarafı lightning, diğer tarafı ise USB girişine sahiptir.

USB belleği Android işletim sistemli akıllı telefonunuz şarj soketine takın. Ardından ES File Explorer uygulamasını indirerek USB bellek içerisinde bulunan tüm dosyalara erişim sağlayabilirsiniz.

Bazı USB bellek modellerinde üreticiler tarafından geliştirilen kendi yazılımları bulunmaktadır. Bu yazılımları kullanarak da tüm dosyalara erişim sağlayabilirsiniz.

USB belleklerde disk ismini talep ettiğiniz şekilde değiştirmekteyiz. Aynı zamanda firmaya özel disk ikon resmi tanımlıyoruz. Ücretsiz olarak verdiğimiz bir hizmettir.

Uygulama, resim, video dosyaları, katalog gibi verilerinizi USB belleklere yüklüyoruz. Yüklenen veriler tercihinize göre silinebilir, silinemez veya otomatik çalışan nitelikte olabilmektedir. Bu hizmeti 1 GB’a kadar ücretsiz olarak sağlıyoruz.
USB bellekte kullanılan çiplere özel üretilen yazılımlar ile şifreli koruma sağlanabilmektedir. Ücretsiz olarak verdiğimiz bir hizmettir.

POWERBANK

Powerbanklar, “taşınabilir şarj cihazı”, “güç bankası” veya “harici batarya” isimleriyle de bilinmektedir.

Bu cihazlar, günlük hayatımızda sıkça kullandığımız cep telefonları başta olmak üzere birçok elektronik aletlerimizi küçük ve taşınabilir bir teknoloji ile şarj etmemizi sağlar.

Önceden şarj ettiğimiz powerbank’ı yanımızda taşıyarak prizden uzak olduğumuz yerlerde cep telefonumuzu veya diğer elektronik aletlerimizi şarj etmekte kullanabiliriz.

Kablosuz Şarj teknolojisi indüksiyon yoluyla şarj etmeye imkan tanıyan bir teknolojidir. Enerjiyi kablosuz gönderen ünite içinde yüksek manyetik alan yaratılır ve bu alan içinde oluşturulan enerji, alıcı yani cep telefonundaki entegre devrelerde yer alan bobinler yoluyla elektriğe çevrilerek bataryayı şarj eder.

Şarj edilecek elektronik cihaz powerbank üzerine konulduğunda şarj işlemi başlar. Powerbank ile fiziksel temas kesildiği anda şarj işlemi durur. Şarj mesafesi yok denecek kadar azdır (ortalama 3-10 mm).

Hızlı şarj, cep telefonu veya mobil cihazları mümkün olduğundan daha kısa sürede şarj etmemizi sağlayan bir teknolojidir. İşlemci üreticileri, cep telefonu üzerinde bulunan işlemcileri sayesinde regülatörü devre dışı bırakıp, şarj sistemini kendi işlemcileriyle kontrol ederek, bataryaya daha fazla elektrik yükleyebilmektedirler.

Hızlı şarj yapabilmek için şarj yapacak ürünün ve cep telefonunun hızlı şarj teknolojisini desteklemesi gerekmektedir.

iPhone 8 veya sonraki modellerde kablosuz şarj özelliği mevcuttur.

 • iPhone 12
 • iPhone 12 mini
 • iPhone 12 Pro
 • iPhone 12 Pro Max
 • iPhone SE (2. nesil)
 • iPhone 11
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone 11 Pro Max
 • iPhone XS
 • iPhone XS Max
 • iPhone XR
 • iPhone X
 • iPhone 8
 • iPhone 8 Plus

Tüm modellerin listesi için tıklayın.

Tüm sunduğumuz powerbank modellerinde powerbankı şarj edebilmeniz için Micro USB uçlu veya Type-C uçlu kablolar bulunmaktadır.

Bazı powerbank modellerimizde ise kutu içeriğinde 3’lü kablo dediğimiz çeşitli telefon markalarını şarj etmeye yarayan bir şarj kablosu bulunmaktadır.

Batarya kapasiteleri mAh (miliamper / saat) cinsinden ölçülür. Bataryanın mAh değeri ne kadar yüksekse, o kadar uzun bir pil ömrü sunmaktadır. Fakat mAh değeri yükseldikçe powerbank’ın ağırlığı ve boyutu artmaktadır.

Bu biraz da kullanım tercihlerinize bağlıdır. Bazı kullanıcılar hafif ve ince yapısından dolayı düşük kapasiteli powerbankları tercih ederler. Sadece acil durumlar için kısa süreli şarj desteği almak bu kullanıcılar için yeterlidir. Ancak bazı diğer kullanıcılar ise daha uzun bir şarj etme süresine sahip olmak için mümkün olduğunca yüksek kapasiteli powerbankları tercih etmektedir.

Bu tercih, cep telefonunun modeline göre de değişkenlik gösterebilir. Yeni model telefonlar için 10.000 mAh ve üzeri tercih edilebilir. Eski model telefonlar için ise 7000 ila 10.000 mAh arası bir kapasite yeterli olabilir.

Piyasadaki powerbankların içinde çoğunlukla sadece iki tip batarya bulunmaktadır. Bunlar polimer bataryalar ve silindirik bataryalardır. Son yıllarda hızla gelişen teknolojiler sayesinde en aza indirilmiş olsa bile silindirik bataryaların patlama ihtimali vardır. Ancak poli

mer piller sarmal yapıda oldukları için yaşanabilecek en büyük risk içindeki bataryanın şişmesidir.

Biz DOYUK olarak sadece polimer pillere sahip powerbank modelleri sunuyoruz.

Lityum Polimer (Li-Po) BataryaLityum İyon (Li-Ion) Silindir Batarya

Powerbank’ler belirli sayıda şarj işleminden sonra içerisinde yer alan piller zamanla kapasitelerini kaybeder ve kondüsyon düşüşleri yaşanır. Pil hücresi kalitesine, yapısına ve kullanıma bağlı olarak 200 ila 500 devir arası kullanılabilir.

Belirli sayıda şarj işleminden sonra dolum ömrünü bitirdiği için kapasitesi düşmüş olabilir.

Powerbank’larda minimum %10 civarında bir kayıp yaşanmaktadır. Ortam sıcaklığı, kullanılan şarj kablosu ve kullanım alışkanlıkları da bu duruma etki etmektedir.

Powerbank’larde minimum %10 civarında bir kayıp yaşanmaktadır. Aynı zamanda şarj ederken ufak da olsa bir enerji kaybı yaşanır. Bu yüzden 10.000 mAh’lık bir powerbank, minimum 2000 mAh’lık bir cihazı 4 – 4.5 kere tam kapasiteyle şarj edebilir.

Aynı anda birden fazla telefonu şarj etmek istiyorsanız en az çift çıkışlı bir powerbank edinmeniz gerekmektedir. Bazı modellerde bu sayı 3-4’e kadar çıkabilir. Çift çıkışlı bir powerbank’ın en az 10.000 mAh olması kullanım açısından idealdir.

Powerbank’in içinde iki önemli bileşen vardır: pil ve devre kartı.

Kullanılan pil kaliteyi etkileyen en önemli faktördür.

Devre kartının üstündeki kontrolör pillerin gerekenden daha hızlı dolması ya da boşalmasını önler. Böylelikle pilin ömrünü uzatır. Aynı şekilde telefonun aşırı dolmasını da engeller.

Malzeme kalitesi de oldukça önemlidir.

Powerbank sıcağa ve darbeye maruz bırakılmamalıdır. Aşırı sıcağa ve darbeye maruz kaldığında içinde bulunan batarya deforme olabilir. Deforme olan bataryalar türüne göre şişer veya alev çıkararak patlayabilir.

Powerbank’in kutusundan çıkan şarj kablosu yerine cep telefonunun orijinal şarj kablosu kullanılmalıdır. Ya da kaliteli bir kablo tercih edilmelidir. Aynı zamanda kablo hasarsız ve sağlam olmalıdır.

Kısa devre, yüksek ve düşük voltaj korumaları en önemli güvenlik önlemlerinden birkaçıdır. Ayrıca patlama özelliği olmayan polimer pil yapısına sahip powerbanklar tercih edilebilir.

Powerbank’in içindeki piller çevreye ve doğaya son derece zararlıdır kesinlikle çöpe atılmamalıdır.

Bizim gibi powerbank ithalatı yapan firmalara veya süper marketler gibi yerlerdeki atık pil toplama noktalarına verebilirsiniz.

Firmamız TAP’a üyedir (Türkiye atık pil derneği). Belli dönemlerde imha edilmek üzere pilleri TAP’a teslim etmekteyiz.

Solar powerbank güneş enerjisi ile şarj olur. Bu sayede powerbanki elektrik olmasa bile şarj edebilirsiniz. Dezavantajı ise kapalı havalarda güneşten alacağı enerjinin oldukça yavaş olmasıdır. Çözüm olarak normal powerbank ürünleri gibi prize takarak da şarj edebilirsiniz.

KABLOSUZ ŞARJ

Kablosuz Şarj teknolojisi indüksiyon yoluyla şarj etmeye imkan tanıyan bir teknolojidir. Enerjiyi kablosuz gönderen ünite içinde yüksek manyetik alan yaratılır ve bu alan içinde oluşturulan enerji, alıcı yani cep telefonundaki entegre devrelerde yer alan bobinler yoluyla elektriğe çevrilerek bataryayı şarj eder.

Şarj edilecek elektronik cihaz şarj standı üzerine konulduğunda şarj işlemi başlar. Şarj standı ile fiziksel temas kesildiği anda şarj işlemi durur. Şarj mesafesi yok denecek kadar azdır (ortalama 3-10 mm).

Kablosuz şarj cihazları insan vücudu için zararlı olan EMF radyasyonu yayar. Ancak, bu radyasyonun yayıldığı menzil oldukça düşüktür. Bununla beraber çoğu kablosuz şarj cihazı yalnızca şarj durumunda etkindir ve sadece bu sürede radyasyon yayımı söz konusudur.

Bu durum telefonunuzun özelliklerine ve şarj cihazınızın kombinasyonuna bağlıdır. Fakat kablosuz şarj teknolojisinde kablolu şarjdaki performansa epeyce yakın sonuç alırsınız.

Kablosuz şarj cihazlarının şarj çıkış güçleri 5 – 15 W arası değişmektedir. Bunun yanı sıra telefonunuzun kaç watt’a kadar kablosuz şarj desteklediği de önemlidir. Aynı zamanda şarj cihazınızı prize bağlayacağınız adaptörün de yeterli güce sahip olması gerekmektedir. Düşük watt çıkışı bulunan bir adaptör kullandığınız zaman hızlı şarj desteği olan bir kablosuz şarj cihazı tercih etmiş olsanız bile akıllı telefonunuz yavaş şarj olacaktır.

Cep telefonu veya mobil cihazları mümkün olduğundan daha kısa sürede şarj etmeyi sağlayan bir teknolojidir. İşlemci üreticileri, cep telefonu üzerinde bulunan işlemcileri sayesinde regülatörü devre dışı bırakıp, şarj sistemini kendi işlemcileriyle kontrol ederek, bataryaya daha fazla elektrik yükleyebilmektedirler.

Hızlı şarj yapabilmek için kablosuz şarj cihazınızın ve cep telefonunuzun hızlı şarj teknolojisini desteklemesi gerekmektedir.

iPhone 8 veya sonraki modellerde kablosuz şarj özelliği mevcuttur.

 • iPhone 12
 • iPhone 12 mini
 • iPhone 12 Pro
 • iPhone 12 Pro Max
 • iPhone SE (2. nesil)
 • iPhone 11
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone 11 Pro Max
 • iPhone XS
 • iPhone XS Max
 • iPhone XR
 • iPhone X
 • iPhone 8
 • iPhone 8 Plus

 

Tüm modellerin listesi için tıklayın.

Kablosuz şarj cihazı ile telefonunuz arasında kılıf olması performansı düşürebileceği gibi üzerinde kimlik ve kredi kartı gibi çip bulunduran kartlar varsa bu kartlar zarar da görebilir. Telefon kılıfınızda bunlar gibi hassas öğeler varsa şarj etmeye başlamadan önce çıkarmalısınız.

Qi, kablosuz enerji iletimi için Wireless Power Consortium (WPC) tarafından kullanıma sunulan, herkese açık bir evrensel şarj standardıdır. USB veya Bluetooth standartlarının tüm cihazlar arasında veri iletimini standartlaşmasına benzer şekilde tüm cihazlarda kablosuz şarjda da standartlaşmayı amaç edinmiştir.

ŞARJ KABLOSU

Cep telefonu veya mobil cihazları mümkün olduğundan daha kısa sürede şarj etmeyi sağlayan bir teknolojidir. İşlemci üreticileri, cep telefonu üzerinde bulunan işlemcileri sayesinde regülatörü devre dışı bırakıp, şarj sistemini kendi işlemcileriyle kontrol ederek, bataryaya daha fazla elektrik yükleyebilmektedirler.

Hızlı şarj yapabilmek için şarj edecek ürünün ve cep telefonunun hızlı şarj teknolojisini desteklemesi gerekmektedir.

USB Type-C standardı, telefonlar, tabletler ve laptoplarda kullanılmaya başlandı.
 • Hızlı şarj ve hızlı veri aktarımı sağlar.
 • Tüm girişleri tek bir kanal üzerinden sağlama özelliğine sahiptir.
 • İki yönlü olarak takılabiliyor olması kullanım kolaylığı sağlar.

Micro-USB kablosu aynı zamanda Android kablosu olarak da bilinmektedir. Apple dışında neredeyse her üretici tarafından kullanılmaktadır.

Akıllı cep telefon ve tabletlerin bataryalarının şarj edilmesi ve veri aktarımı için Micro-USB kablosu kullanılır. Tüm Micro-USB kabloları şarj özelliğine sahiptir fakat veri aktarım (senkronizasyon) özelliğine sahip değildir.

Android için:

Kullanacağız USB kablosunun veri aktarımı (senkronizasyon) özelliğinin olması gerekmekte.

Kabloyu bağladıktan sonra telefonun bildirim alanında USB ile şarj ediliyor etiketini bulun. Burada seçenekler arasından Dosya Aktarımı’nı seçmeniz gerekiyor. Artık açılan pencere ile dosyaları taşıyabilirsiniz.

iPhone için:

Bilgisayarınıza iTunes’u yükleyin. USB kablosunu bağladıktan sonra iTunes programını çalıştırın. Pencerenin sol üst kısmında yer alan telefon simgesini tıklayın. “Bu Bilgisayara” kutucuğunu işaretleyin. Bu, iPhone’unun sayfasının “Yedekler” bölümündedir. Bu sayede telefonunun verisi iCloud yerine bilgisayara yedeklenir. Şimdi Yedekle’ye tıklayın (“Yedekler” bölümünün sağ tarafında yer alır). iPhone’un bilgisayarına yedeklenmeye başlar. Yedekleme tamamlandığında bir zil sesi duyacaksınız.

HOPARLÖR

Akıllı telefon veya tabletle kablosuz olarak yüksek performanslı ses akışı gerçekleştirin.

Kompakt ve dayanıklı olması sayesinde her yerde yanınızda götürebilirsiniz.

Bluetooth hoparlörler kendi içlerinde dâhili bataryaya sahip oldukları için şarjları bitene kadar enerjiye ihtiyaç duymadan çalışırlar.

NFC desteği, AUX girişi, SD kart desteği gibi özelliklere sahip modelleri bulunmaktadır.

 • Ses kalitesi,
 • Taşınabilirlik,
 • Dayanıklılık (suya ve darbeye),
 • Çalışma süresi (uzun saatler yetebilen batarya ömrü),
 • Ahizesiz telefon görüşmeleri için dahili mikrofon (opsiyonel)

Bluetooth, kablo bağlantısını ortadan kaldıran kısa mesafe radyo frekansı (RF) teknolojisinin adıdır. Cep telefonları, tabletler, bilgisayarlar, klavye & mouse, hoparlör ve kulaklık gibi her gün hayatımızda yer edinen ürünler de yaygın olarak kullanılmaktadır.

 • Bluetooth 5.0 eski nesil Bluetooth sürümlerine göre daha az güç tüketir.
 • Bluetooth 5.0 kendisinden önceki tüm sürümler ile sorunsuz bir şekilde çalışabilir.
 • Bluetooth 5.0 maksimum 2 Mbps iletişim hızına sahipken Bluetooth 4.2 maksimum 1 Mbps iletişim hızına sahiptir.
 • Bluetooth 5.0 Bluetooth 4.2’ye göre 4 kat daha fazla çekim mesafesine sahiptir.

USB bluetooth adaptör ile bluetooth özelliği olmayan PC veya dizüstü bilgisayarı Bluetooth özellikli hale getirebilirsiniz.

Watt, hoparlörün ses çıkış gücünü ifade eder. Taşınabilir bluetooth hoparlörler ortalama 2-20W ses çıkış gücüne sahiptir. Standard bir odada müzik keyfi için 2W ses çıkış gücü yeterlidir.

TWS, kablo bağlantısı olmadan iki hoparlörü tek kaynaktan ses aktarımı sağlayabilen teknolojidir.

Yeni nesil araçlarda ve müzik çalarların hemen hepsinde bulunan AUX girişi, çoğunlukla 3.5 mm jak girişine sahiptir. AUX girişi olarak tanımlanan bu giriş sayesinde pek çok cihaz birbirine bağlanabilir ve dijital olarak stereo ses akışı sağlanabilir.

Örnek vermek gerekirse, AUX kablosunun bir ucunu telefonun kulaklık girişine diğer ucunu ise hoparlörün AUX girişine takılması durumunda ses çıkışı hoparlörden sağlanacaktır.

BLUETOOTH KULAKLIK

Bluetooth, kablo bağlantısını ortadan kaldıran kısa mesafe radyo frekansı (RF) teknolojisinin adıdır. Cep telefonları, tabletler, bilgisayarlar, klavye & mouse, hoparlör ve kulaklık gibi her gün hayatımızda yer edinen ürünler de yaygın olarak kullanılmaktadır.

gün hayatımızda yer edinen ürünler de yaygın olarak kullanılmaktadır.

 • Bluetooth 5.0 eski nesil Bluetooth sürümlerine göre daha az güç tüketir.
 • Bluetooth 5.0 kendisinden önceki tüm sürümler ile sorunsuz bir şekilde çalışabilir.
 • Bluetooth 5.0 maksimum 2 Mbps iletişim hızına sahipken Bluetooth 4.2 maksimum 1 Mbps iletişim hızına sahiptir.
 • Bluetooth 5.0 Bluetooth 4.2’ye göre 4 kat daha fazla çekim mesafesine sahiptir.
 1. İlk olarak bluetooth kulaklığın üstündeki açma ve kapama tuşuna 1 saniye basılı tutun bu sayede kulaklığın bluetooth aranma özelliği açık duruma gelecektir.
 2. Daha sonra telefonunuzun bluetooth bağlantısını açık hale getirin.
 3. Son olarak aygıt listesinde kulaklığın adını gördükten sonra üstüne basarak kulaklık ile telefon arasındaki bluetooth bağlantısını kurabilirsiniz.

Kulak içi kulaklıklar aralarından seçim yapabileceğiniz küçük, orta ve büyük boy silikon kulaklık uçlarıyla birlikte gelir. Size en uygun boydaki kulaklık ucunu kullandığınızda en iyi ses kalitesini ve üstün gürültü giderme performansını elde edersiniz.

Şarjlı kılıf adından da anlaşıldığı üzere içinde batarya bulunduran bir kılıftır. Görüntü olarak normal kılıflardan farksızdır.

Elektrikle çalışan aletlerin katı cisimlere (toz, kum ve kir gibi) ve sıvılara karşı sahip olduğu korumasının ölçüsüne IP Koruma Sınıfı adı verilir.

Bir başka deyişle IP koruma derecesi bir ürünün dış etkenlere karşı dayanıklılığını belirten koruma sınıfıdır.

TELEFONU AKSESUARLARI

Her marka cep telefonu için üretilmiş birçok telefon aksesuarı bulunmaktadır. Fakat hepsinin ortak bir amacı vardır, günlük hayatınızı kolaylaştırmak. Bunlardan bazıları yüzük telefon tutucu, telefon standı, telefon arkadaşı silikon kartlık, selfie çubuğu ve selfie ışığı gibi ürünlerdir.

Kılıflar, telefon tutucular, popsocket, lens kiti ve selfie ışığı en popüler telefon aksesuarlarıdır.

MOUSE

Mouse ve bilgisayar arasında kablosuz bağlantının sağlanabilmesi için Mouse’un kutusundan çıkan USB alıcı bilgisayara takılır ve böylece kablosuz bağlantı sağlanmış olur.

Aynı zamanda Bluetooth teknolojisini kullanan kablosuz Mouse modelleri de vardır. Bluetooth Mouse USB alıcısına ihtiyaç duymaz.

Optik Mouse’ların en büyük avantajlarından biri Mouse Pad’e ihtiyaç duymamalarıdır.

Lazer Mouse’un ekrana hâkimiyeti, optik Mouse’a göre çok daha fazladır. Bu yüzden lazer mouse, mouse hâkimiyetine çok daha fazla ihtiyaç duyan kullanıcılara yönelik hazırlanmıştır. Örneğin oyuncu Mouselarının büyük bir kısmı, Lazer Mouse’dur. Oyun içerisinde daha keskin bir kontrol sağlar.

Gözle görülür en büyük farkları Optik Mouse’ların genel olarak kırmızı LED ışıklarıyla dikkat çekmesidir.

Mouse duyarlılığı ve hassasiyetini ölçmek için kullanılan bir değerdir. DPI ne kadar yüksek olursa, fare o kadar hassas olur. Yani, fareyi küçük bir parça bile hareket ettirirsiniz, işaretçi ekran boyunca büyük bir mesafe hareket eder.

Oyuncu Mouse’ları genellikle yüksek ve ayarlanabilir DPI/CPI özelliklerine sahiptir. Kendinize en uygun DPI özelliğini seçmenizi sağlar. Ayrıca bir çok oyuncu mouse’u üzerinde bulunan buton ile iki DPI seçeneği arasında geçiş yapmanıza da olanak sağlar.

Oyuncu Mouse’ları çoklu tuş tıklama özelliği,  hızlı yanıt süreleri, konfor, görünüş ve dayanıklılıkları ile öne çıkmaktadır.

MOUSE PAD

Mouse Pad, Mouse’un altına koyularak zemin farklılıklardan dolayı fare kullanımını engelleyebilecek sorunların önüne geçmek için kullanılır. Mouse Pad sayesinde mouse yüzeyi daha rahat algılayabilir ve sizin tam olarak istediğiniz şekilde imleci hareket ettirmenizi sağlar.

Mouse Pad yüzeyi kaygandır. Bu sayede Mouse’u hareket ettirmek daha kolaydır. Özellikle pürüzlü veya cam yüzeylerde Mouse kullanımı zor olduğu için tercih edilir.

Mouse Pad’in yüzeyi ne kadar kaygan olursa kullanım açısından o kadar rahat olacaktır. Mouse Pad’in alt kısmı dayanıklı ve kaymaz kauçuk tabana sahip olmalıdır.

AKILLI BİLEKLİK

Akıllı bileklik giyilebilir teknoloji ürünüdür. Bluetooth bağlantısı ile akıllı telefonla senkronize olabilmesi ve kontrol etme özelliği cihazı akıllı yapan şeydir.

Kolay kordon değişimi, ekran tema değişimi gibi görünümünü özelleştirilebilme imkânına sahiptir. Özellikleri ile kişisel asistanınız gibi çalışan akıllı bileklik modelleri, hareketli ve hareketsiz kaldığınız süreleri takip edip, birçok sağlık aktivitesini kayıt edebilmektedir.

Akıllı saat ve akıllı bileklik benzer oldukları için karıştırılsa da farklı ürünlerdir.

Akıllı saatler, genellikle kol saatine benzer. Akıllı saatler daha kare bir forma sahipken akıllı bilekliklerde ekran dikey olarak boyutlandırılmıştır. Akıllı saatler ile çağrı başlatıp sonlandırabilirsiniz.

Akıllı saatlerin fiyatları akıllı bilekliklere göre daha yüksektir.

İçerisinde bulunan çeşitli sensörler ile bilgi toplayarak Bluetooth teknolojisi sayesinde cihazınızla iletişim kurabilmektedir. Android ve iOS işletim sistemi kullanan akıllı telefonlara yüklenebilen uygulamalar ile senkronize olmaktadır.

Akıllı bilekliklerin bazı özellikleri;

 • Saat ve tarih
 • Alarm
 • Bluetooth bağlantı
 • Akıllı telefon senkronizasyonu ile anlık bildirim ve hatırlatıcı
 • Nabız, kalp ritmi ölçme
 • Adım sayar
 • Yakılan kalori hesabı
 • Uyku takibi
 • GPS
 • Titreşimle uyarı

Elektrikle çalışan aletlerin katı cisimlere (toz, kum ve kir gibi) ve sıvılara karşı sahip olduğu korumasının ölçüsüne IP Koruma Sınıfı adı verilir.

Bir başka deyişle IP koruma derecesi bir ürünün dış etkenlere karşı dayanıklılığını belirten koruma sınıfıdır.

HEDİYE KUTUSU

Evet, web sitemizde yer alan ürünlerden seçim yaparak talep ettiğiniz bir konsepte uygun olarak set içeriği oluşturabilirsiniz. Bu konuda dilerseniz bizler de size yardımcı olabilir, yönlendirmelerde bulunabiliriz.

Evet, UV baskı yöntemini kullanarak hediye seti kutusuna tek tek isim baskıları yapılabilir.

Promosyon Ürünlerinde Kullanılan Baskı Teknikleri” konulu yazımızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Evet, talebiniz doğrultusunda özel kutu tasarımı ve üretimi yapabiliriz.

Evet, ürünleri kutu içerisine yerleştirerek size hazır bir şekilde teslim etmekteyiz.

KALEM

Kurşun Kalem

Silinebilir olması nedeniyle geniş bir kullanım alanına sahiptir. Okullarda, sınavlarda ve muhasebe departmanında çok sık kullanılır. Kurşun kalemler kullanım alanlarına göre farklılık gösterir. Bu yüzden üzerinde harfler ve rakamlar bulunur. Genel kulanım için F, HB, B kalemler türleri uygundur.

Mekanik (Versatil) Kurşun Kalem

Mekanik kurşun kalemler aynı zamanda “uçlu kalem” olarak da bilinmektedir. Öğrenciler ve ofis çalışanları tarafından yaygın olarak kullanılır. Kalemin mekanizması sayesinde üstten basıldığında alttan bir miktar uç çıkmaktadır.

Tükenmez Kalem

Daha çok kurumsal alanda kullanımı yaygındır.  Genellikle mavi ve siyah renk tercih edilse de farklı renklerde mürekkep seçenekleri de mevcuttur. Tükenmez kalemler dayanıklı uç yapılarından dolayı kullanım kolaylığı sağlar.

Dolma Kalem

Eskiden statü göstergesi olan dolma kalemlerin üretim maliyetlerinin düşmesi nedeniyle daha çok kullanılmaya başlandı. Dolma kalemler, kaligrafik yazı özelliği ile el yazılarına kişilik, kalite ve stil katar.

Roller (Jel) Kalemler

Dolma kalem ve tükenmez kalemin özelliklerini bir arada sunar. Özel jel mürekkepleri ve renk kartuşları sayesinde farklı bir yazı deneyimi sunar. Yazı ve imzalarınıza kaligrafik özellikler kazandırıyor. Dolma kaleme oranla fiyatları daha düşüktür. Ofis çalışanları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Fosforlu Kalem

İsminden de anlaşılacağı gibi bileşimindeki fosfor sayesinde yazıya parlak bir görünüm kazandırarak metindeki önemli yerlerin dikkat çekmesini sağlar. Diğer kalem türlerine göre renk seçenekleri çok fazladır.  Her ofiste ve kalemlikte mutlaka bulunması gereken kalem çeşididir.

Pilot Kalem

Pilot kalemler akışkan mürekkepleri ve fazla kuvvet uygulamaya gerek kalmadan kullanılabilir olması nedeniyle konfor ve pratiklik sağlar. Kullanılan su bazlı mürekkep sayesinde üst düzey bir yazım deneyimi sunar.

Son derece geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olan pilot kalem modelleri yazım işlemlerinin yanı sıra klasik ve teknik çizimde de sıklıkla tercih ediliyor.

Yazı Tahtası Kalemi

Genellikle toplantı odalarında ve sınıflarda kullanılır. Kalın uçlu olduğu için tahtaya yazılan yazılar uzakta oturanlar tarafından da kolaylıkla görünebilmektedir.

Evet, üretildiğinden itibaren uygun depolama koşullarında 2 yıldır.

Öncelikle kullanılan mürekkep kaliteli olmalıdır. Çünkü yazının kalitesini ve kalemin kullanım ömrünü belirleyen ana faktördür.

Gövde de kullanılan materyal ve boya da önemlidir. İnsan sağlığına zararlı maddeler içermemelidir.

Özellikle promosyon ürünlerinde kalite dikkate alınmalıdır. Kaliteli promosyon ürünleri marka imajınızı güçlendirirken kalitesiz ürünler marka imajınıza zarar verebilir.

Evet, UV veya lazer baskı yöntemini kullanarak tek tek isim baskıları yapılabilir.

Promosyon Ürünlerinde Kullanılan Baskı Teknikleri” konulu yazımızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yapısı normal kalemi andıran ancak kâğıt yerine dokunmatik ekran teknolojisine sahip telefon, tablet ve bilgisayar ekranında yazı yazabilen veya çizim yapan araçtır. Hassas çizim yapma, el yazısı ile yazma ve kolay not almak isteyenler tarafından tercih edilir.

Touch Pen kalem aynı zamanda “dokunmatik kalem” olarak da bilinmektedir. Kalemin üstünde bulunan uç sayesinde dokunmatik ekrana sahip cihazların daha konforlu ve hassas kullanımını sağlar.

DEFTER & AJANDA

Yılın her gününe özel sayfalar bulunduran ajanda planlamalarınızı etkili bir şekilde yapabilmenize olanak sağlar. Aylık ve yıllık görünümlerle planlamayı kolaylaştırır.

En başından sayfaları nasıl kullanmanız gerektiğine karar vermeli ve bir düzen oluşturmalısınız. Böylece ajandanızı derli toplu bir forma sokarak ajanda tutma işlemini kusursuz biçimde yapabilirsiniz.

Ajandanın asıl işlevini yerine getirebilmesi için 3-4 renkte kalem kullanmaya özen gösterin. Mesela kırmızı kalemi acil ve çok önemli işler için, turuncu kalemi aciliyeti ve önemi düşük olan işler için, yeşil kalemi ise teslim zamanı daha esnek olan işler için tercih etmek de etkili bir yöntem olabilir.

Ajandanızı masa başında çalışırken, toplantılarda veya yolda her zaman yayınızda tutmalısınız. Çalışma masanızda ajandanız hep açık olmalı, telefon görüşmesi yaparken ajandanıza not almanız çok faydalı olacaktır.

En önemli ofis malzemeleri arasında yer alan ajandalar farklı zevklere ve beklentilerine göre çeşitli modelleri bulunmaktadır.

Ebat: Küçük (cep ajandası): 9×14 cm, Orta: 13×21 cm, Büyük 17×21 cm

Sayfa yapısı: Çizgili, kareli veya çizgisiz

Cilt: Deri veya taslama

Spiralli / gizli spiralli veya dikişli

Ayraçlı, lastikli, manyelik kilitli, kalem takma yerli, telefon cepli,  wireless şarj özellikli.

Ajanda kullanan bir kişi masa başında çalışırken, toplantılarda veya yolda her zaman ajandasını yanında taşır. Bu kadar aktif kullanılan bir ürün üzerinde markanıza özel baskı olması sürekli hatırlanmanızı veya bilinirliğinizin artmasını sağlayacaktır.

Promosyon ajanda modeli seçilirken kalite dikkate alınmalıdır. Kaliteli promosyon ürünleri marka imajınızı güçlendirirken kalitesiz ürünler marka imajınıza zarar verebilir.

Her yılın Eylül ayından itibaren yeni yılın ajandaları satılmaya başlar. Güncel yılın ajandası tercih edilmelidir.

Evet, ilk sayfalarına veya iç kısımlarını özelleştirebiliriz.

Evet, tamamen firmanıza özel cilt ve sayfa yapısında ajanda ve defter üretimi yapabiliriz.

Evet, defter ve ajandalarda baskı ücretsizdir.

Ürünlerimiz deri kapaklı olduğu için sıcak baskı tekniğini kullanmaktayız.

Promosyon Ürünlerinde Kullanılan Baskı Teknikleri” konulu yazımızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Evet, tercihinize göre UV baskı yöntemini kullanarak tek tek isim baskıları yapılabilir veya metal plaka üzerine lazer baskı da yapılabilir.

Evet, defter ve ajanda siparişlerinizde kargo ücretsiz olacak.

Teknolojik özelliği bulunmayan modellerimizin menşei Türkiye’dir.

Tüm ürünlerin altında “Teknik Özellikler” sekmesinde “Menşe Ülke” yazmaktadır.

TERMOS BARDAK & KUPA

Termoslar ısı yalıtımına sahip şişedir. Vakum yalıtımı sayesinde ısıyı muhafaza ederek sıcak içecekleri sıcak tutabildikleri gibi soğuk içecekleri de soğuk tutarlar.

Genel olarak termosta bir iç cam fanus ve bir dış plastik fanus vardır. Dış kaplama malzemesi olarak genellikle dayanıklı olduğu için paslanmaz çelik kullanılır. İç ve dış tabakalar arasında vakumlu bir boşluk vardır. İç cam, muhafaza yansıtıcı bir metal tabaka ile kaplanır.

Gıdaya uygunluk belgesi olan ürünleri tercih edilmeli.

Çift duvarlı ve vakumlu yalıtıma sahip termoslar ısıyı daha uzun süre muhafaza eder.

Kapağın sızdırmaz olduğundan emin olun.

Vakumlu yalıtımda iç ve dış cidar (duvar) arasındaki hava, üretim esnasında emilir ve bu bölgede ısının transferini sağlayacak olan hava molekülleri olmadığı için içeri koyulan sıvı termos içinde sıcak veya soğuk olarak kalabilmektedir.

Çift cidar (duvar) özellikli termoslarda arada kalan hava vakumlandığı için termos daha uzun süre ısıyı muhafaza eder.

Temizlemeden önce kullanım kılavuzunu okuyun. Bulaşık makinesinde yıkamaya uygun değilse, ılık su, yumuşak sünger ve deterjan kullanarak temizleyiniz.

Derin temizlik için bir ölçek karbonat, bir ölçek ılık suyu bir saat içinde bekletin.  Karışımı boşaltıp duruladıktan sonra, deterjanla bir kere daha temizleyin ve durulayın.

Hayır, kesinlikle koymayınız.

Hayır, kesinlikle buzdolabında veya buzlukta saklamayınız.

Gıda sınıfı olarak bilinen kaliteli 304 çelik kullanılır.

Modelden modele farklılık göstermektedir. Tüm ürünlerin açıklamasında sıcaklık koruma değerleri yazmaktadır.

Seramik kırmızı ve kahverengi kilden üretilir. Porselen ise beyaz kilden üretilir.

Seramik kupa yumuşak ve esnektir, daha az kırılgandır. Porselen kupa ise daha sert ama daha kırılgandır.

Porselen daha homojendir, kusursuz bir görüntüsü vardır.

Porselen ani sıcaklık değişimlerine karşı seramikten daha dayanıklıdır.

Evet, satışımız vardır.

Serigrafi ve porselen kupalarda fırın baskı tekniğini uygulamaktayız. Baskı işleminden sonra ürün fırınlandığı için yapılan baskı kalıcıdır ve solmaz.

Termoslarda kullanılacak baskı tekniği ürüne göre değişkenlik göstermektedir. Tüm yapılan baskılar kalıcıdır ve solmaz.

Tüm ürünlerin altında “Teknik Özellikler” sekmesinde “Baskı Seçenekleri” başlığı ile uygun baskı teknikleri yazmaktadır.

Promosyon Ürünlerinde Kullanılan Baskı Teknikleri” konulu yazımızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

ÇANTA

Akıllı çantalar, bildiğimiz çanta anlayışının dışına çıkarak, elektronik cihazlarla uyumlu bir şekilde kullanılabilmeleri ve yeni nesil elektronik aletler için oluşturulan bölmeleriyle kullanışlı bir sırt çantası olma niteliği taşımaktadır.

Akıllı çantaların en bilindik özelliği USB şarj soketidir. Teknolojik ürünler ve aksesuarlar için tasarlanmış özel bölmelere de sahiptir.

Akıllı çantaların içinde powerbank bölmesi ve bu bölmeden usb şarj soketine kadar dâhili kablo bulunmaktadır. Çanta içerisindeki bölmeye powerbank yerleştirerek kablo bağlantısını sağladıktan sonra dâhili USB girişi kullanılmaktadır.

Daha konforlu bir kullanım için kullanılacak olan powerbank modelinin kablo takıldığında aktif olarak çalışır duruma gelebilen bir model olmasını tavsiye ederiz.

Talebe göre powerbank ilave edebiliriz.

Eski nesil çantaların fermuar ve cep tasarımlarından dolayı hırsızlar fark edilmeden maddi değeri olan kişisel eşyaları çalabilmektedir. Bu yüzden hırsızlığa karşı özel olarak geliştirilen çantaların ilk dikkat çeken özelliği ana fermuarın dışarı doğru değil sırt kısmında gizlenmiş olmasıdır. Sırt çantası sırtınızdayken ulaşması imkânsız gizli bir cebede sahiptir. Kesici aletle delinmelere karşı dayanıklı kumaştan imal edilir.

Daha gelişmiş modellerde TSA şifreli kilit ve bagaj kilidi de bulunmaktadır.

OTO AKSESUAR

Hayır vermez. Akıllı cep telefonlarının çoğu parça bakır, alüminyum ya da kromdan imal edilmektedir. Mıknatıslarla hiçbir şekilde etkileşimde bulunmaz. Mıknatıs sadece demir, nikel ve kobalt ile etkileşime geçer. Pahalı ve ağır olduğu için bu cep telefonları bu elementleri içermez.

Araç içi kablosuz şarj cihazları USB port üzerinden güç almaktadır. Çakmaklık bağlantısına veya mevcutsa arabanızın USB bağlantısına takılabilir.

Tırnakla çıkartmakta zorlanıyorsanız diş ipi veya misina yardımı ile çıkarılabilir.

Aracın kalorifer havalandırmasına takıldığı için bazı araç modelleriyle uyumlu değildir.